ERA-3EED3651V
Mfr.Part #
ERA-3EED3651V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
3.65kOhm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Power Rating :
62.5mW
Weight :
2.012816mg
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.5%
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Datasheets
ERA-3EED3651V
ERA-3E Series, Thin Film, 3.65kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C