ERA-3EED2742V
Mfr.Part #
ERA-3EED2742V
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
27.4kOhm
Datasheets
ERA-3EED2742V
ERA-3E Series, Thin Film, 27.4kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C