ERA-3EED1072V
Mfr.Part #
ERA-3EED1072V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
10.7kOhm
Tolerance :
±0.5%
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
62.5mW
Case Code (Metric) :
Factory Lead Time :
10 Weeks
Datasheets
ERA-3EED1072V
ERA-3E Series, Thin Film, 10.7kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C