ERA-3EEB7501V
Mfr.Part #
ERA-3EEB7501V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Series :
ERA-3E
Factory Lead Time :
11 Weeks
Power Rating :
62.5mW
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
7.5kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tape and Reel (TR)
Weight :
2.012816mg
Datasheets
ERA-3EEB7501V
ERA-3E Series, Thin Film, 7.5kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C