ERA-3EEB6191V
Mfr.Part #
ERA-3EEB6191V
Chip Resistor - Surface Mount
Weight :
2.012816mg
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
62.5mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
6.19kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact Plating :
Tin
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Mount :
Surface Mount
Datasheets
ERA-3EEB6191V
ERA-3E Series, Thin Film, 6.19kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C