ERA-3EEB5601V
Mfr.Part #
ERA-3EEB5601V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
5.6kOhm
Case Code (Metric) :
Power Rating :
62.5mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
0603 (1608 Metric)
Weight :
2.012816mg
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
ERA-3EEB5601V
ERA-3E Series, Thin Film, 5.6kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C