ERA-3EEB4300V
Mfr.Part #
ERA-3EEB4300V
0603 (1608 Metric)
Weight :
2.012816mg
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Factory Lead Time :
11 Weeks
Resistance :
430Ohm
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
62.5mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
ERA-3EEB4300V
ERA-3E Series, Thin Film, 430Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C