ERA-3EEB3830V
Mfr.Part #
ERA-3EEB3830V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power Rating :
62.5mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
383Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Factory Lead Time :
11 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
ERA-3EEB3830V
ERA-3E Series, Thin Film, 383Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C