ERA-3EEB3600V
Mfr.Part #
ERA-3EEB3600V
Resistance :
360Ohm
Power Rating :
62.5mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
12 Weeks
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
ERA-3EEB3600V
ERA-3E Series, Thin Film, 360Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C