ERA-3EEB3320V
Mfr.Part #
ERA-3EEB3320V
Resistance :
332Ohm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Metric) :
Factory Lead Time :
17 Weeks
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
62.5mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
ERA-3EEB3320V
ERA-3E Series, Thin Film, 332Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C