ERA-3EEB3242V
Mfr.Part #
ERA-3EEB3242V
Chip Resistor - Surface Mount
Factory Lead Time :
11 Weeks
ROHS3 Compliant
Weight :
2.012816mg
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power Rating :
62.5mW
Resistance :
32.4kOhm
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
ERA-3EEB3242V
ERA-3E Series, Thin Film, 32.4kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C