ERA-3EEB3160V
Mfr.Part #
ERA-3EEB3160V
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
316Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
62.5mW
Datasheets
ERA-3EEB3160V
ERA-3E Series, Thin Film, 316Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C