ERA-3EEB3000V
Mfr.Part #
ERA-3EEB3000V
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
62.5mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Factory Lead Time :
11 Weeks
Resistance :
300Ohm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
ERA-3EEB3000V
ERA-3E Series, Thin Film, 300Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C