ERA-3EEB2212V
Mfr.Part #
ERA-3EEB2212V
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Metric) :
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
22.1kOhm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Weight :
2.012816mg
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
62.5mW
Case Code (Imperial) :
Factory Lead Time :
17 Weeks
Datasheets
ERA-3EEB2212V
ERA-3E Series, Thin Film, 22.1kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C