ERA-3EEB2201V
Mfr.Part #
ERA-3EEB2201V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
0603 (1608 Metric)
Weight :
2.012816mg
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
62.5mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Number of Terminations :
2
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
2.2kOhm
Datasheets
ERA-3EEB2201V
ERA-3E Series, Thin Film, 2.2kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C