ERA-3EEB1962V
Mfr.Part #
ERA-3EEB1962V
Chip Resistor - Surface Mount
Weight :
2.012816mg
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
19.6kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
62.5mW
Datasheets
ERA-3EEB1962V
ERA-3E Series, Thin Film, 19.6kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C