ERA-3EEB1961V
Mfr.Part #
ERA-3EEB1961V
Chip Resistor - Surface Mount
Factory Lead Time :
17 Weeks
Power Rating :
62.5mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
1.96kOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Weight :
2.012816mg
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
ERA-3EEB1961V
ERA-3E Series, Thin Film, 1.96kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C