ERA-3EEB1801V
Mfr.Part #
ERA-3EEB1801V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Case Code (Metric) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power Rating :
62.5mW
Resistance :
1.8kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
11 Weeks
Datasheets
ERA-3EEB1801V
ERA-3E Series, Thin Film, 1.8kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C