ERA-3EEB1782V
Mfr.Part #
ERA-3EEB1782V
Resistance :
17.8kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.1%
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
62.5mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
ERA-3EEB1782V
ERA-3E Series, Thin Film, 17.8kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C