ERA-3EEB1761V
Mfr.Part #
ERA-3EEB1761V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
1.76kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
ERA-3EEB1761V
ERA-3E Series, Thin Film, 1.76kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C