ERA-3EEB1741V
Mfr.Part #
ERA-3EEB1741V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
1.74kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
11 Weeks
Termination :
SMD/SMT
1 (Unlimited)
Power Rating :
62.5mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Datasheets
ERA-3EEB1741V
ERA-3E Series, Thin Film, 1.74kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C