ERA-3EEB1472V
Mfr.Part #
ERA-3EEB1472V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Factory Lead Time :
11 Weeks
Power Rating :
62.5mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
14.7kOhm
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
ERA-3EEB1472V
ERA-3E Series, Thin Film, 14.7kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C