ERA-3EEB1400V
Mfr.Part #
ERA-3EEB1400V
Power Rating :
62.5mW
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Weight :
2.012816mg
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
140Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
ERA-3EEB1400V
ERA-3E Series, Thin Film, 140Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C