ERA-3EEB1152V
Mfr.Part #
ERA-3EEB1152V
Power Rating :
62.5mW
Case Code (Imperial) :
Resistance :
11.5kOhm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
ERA-3EEB1152V
ERA-3E Series, Thin Film, 11.5kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C