ERA-3EEB1101V
Mfr.Part #
ERA-3EEB1101V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
11 Weeks
Case Code (Metric) :
Power Rating :
62.5mW
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
1.1kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Weight :
2.012816mg
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
ERA-3EEB1101V
ERA-3E Series, Thin Film, 1.1kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C