ERA-3ARW753V
Mfr.Part #
ERA-3ARW753V
Description
RES SMD 75K OHM 0.05% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Military Standard :
Not
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Depth :
800μm
Case Code (Metric) :
Cut Tape (CT)
Contact Plating :
Tin
Series :
ERA-3A
Mount :
TR, PUNCHED, 7 INCH
Max Power Dissipation :
100mW
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
75kOhm
Tolerance :
±0.05%
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
ERA-3ARW753V
Panasonic ERA-3ARW753V
FIXED RESISTOR ERA-3A Series, Thin Film, 75kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C