ERA-3ARW683V
Mfr.Part #
ERA-3ARW683V
Description
RES SMD 68K OHM 0.05% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.05%
Resistance :
68kOhm
Number of Terminations :
2
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~155°C
STANDARD: IEC60115-8
Mounting Feature :
Surface Mount
Working Voltage :
75V
Datasheets
ERA-3ARW683V
Panasonic ERA-3ARW683V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 68kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C