ERA-3ARW682V
Mfr.Part #
ERA-3ARW682V
Description
RES SMD 6.8KOHM 0.05% 1/10W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Construction :
Chip
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
6.8kOhm
Feature :
Automotive AEC-Q200
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±0.05%
Mounting Feature :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
ERA-3A
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W