ERA-3ARW623V
Mfr.Part #
ERA-3ARW623V
Description
RES SMD 62K OHM 0.05% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Max Power Dissipation :
100mW
Tolerance :
±0.05%
Resistance :
62kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
450μm
Case Code (Metric) :
AEC-Q200
Case Code (Imperial) :
Construction :
Chip
Voltage - Rated :
75V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Lead Free
Power Rating :
100mW
Depth :
800μm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
1 (Unlimited)
Mount :
Cut Tape (CT)
Contact Plating :
Tin
Datasheets
ERA-3ARW623V
Panasonic ERA-3ARW623V
FIXED RESISTOR ERA-3A Series, Thin Film, 62kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C