ERA-3ARW432V
Mfr.Part #
ERA-3ARW432V
Description
RES SMD 4.3KOHM 0.05% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
yes
Working Voltage :
75V
Thin Film
Mounting Feature :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Construction :
Chip
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Resistance :
4.3kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
12 Weeks
Published :
Tolerance :
±0.05%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm