ERA-3ARW333V
Mfr.Part #
ERA-3ARW333V
Description
RES SMD 33K OHM 0.05% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.05%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Working Voltage :
75V
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Mounting Feature :
Surface Mount
Resistance :
33kOhm
yes
Datasheets
ERA-3ARW333V
Panasonic ERA-3ARW333V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 33kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C