ERA-3ARW332V
Mfr.Part #
ERA-3ARW332V
Description
RES SMD 3.3KOHM 0.05% 1/10W 0603
Stock
428
In Stock :
428
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.05%
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
3.3kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Mounting Feature :
ERA-3A
Working Voltage :
75V
FIXED RESISTOR
Datasheets
ERA-3ARW332V
Panasonic ERA-3ARW332V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 3.3kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C