ERA-3ARW303V
Mfr.Part #
ERA-3ARW303V
Description
RES SMD 30K OHM 0.05% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ECCN Code :
EAR99
Automotive AEC-Q200
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.05%
Published :
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
30kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Mounting Feature :
Datasheets
ERA-3ARW303V
Panasonic ERA-3ARW303V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 30kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C