ERA-3ARW273V
Mfr.Part #
ERA-3ARW273V
Description
RES SMD 27K OHM 0.05% 1/10W 0603
STANDARD: IEC60115-8
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.05%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
2
Working Voltage :
75V
ERA-3A
Mounting Feature :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
27kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
ERA-3ARW273V
Panasonic ERA-3ARW273V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 27kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C