ERA-3ARW223V
Mfr.Part #
ERA-3ARW223V
Description
RES SMD 22K OHM 0.05% 1/10W 0603
Thin Film
Power Rating :
100mW
2
Depth :
800μm
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
150V
Packaging :
Cut Tape (CT)
Max Power Dissipation :
100mW
Tolerance :
±0.05%
Packing Method :
TR, PUNCHED, 7 INCH
Contact Plating :
Tin
Resistance :
22kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
FIXED RESISTOR
Height :
450μm
Feature :
Automotive AEC-Q200
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Additional Feature :
STANDARD: IEC60115-8
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mount :
Surface Mount
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Case Code (Metric) :
ERA-3A
Voltage - Rated DC :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Construction :
Chip
Datasheets
ERA-3ARW223V
Panasonic ERA-3ARW223V
FIXED RESISTOR ERA-3A Series, Thin Film, 22kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C