ERA-3ARW202V
Mfr.Part #
ERA-3ARW202V
Description
RES SMD 2K OHM 0.05% 1/10W 0603
yes
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.05%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
ERA-3A
Mounting Feature :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
2kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
STANDARD: IEC60115-8
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C