ERA-3ARW183V
Mfr.Part #
ERA-3ARW183V
Description
RES SMD 18K OHM 0.05% 1/10W 0603
Resistance :
18kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Construction :
Chip
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Packing Method :
TR, PUNCHED, 7 INCH
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
±0.05%