ERA-3ARW132V
Mfr.Part #
ERA-3ARW132V
Description
RES SMD 1.3KOHM 0.05% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
100mW
Lead Free :
Lead Free
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Mount :
e3
Depth :
800μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
75V
Additional Feature :
STANDARD: IEC60115-8
Military Standard :
Not
Chip
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Packaging :
Cut Tape (CT)
2
Contact Plating :
Tin
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.05%
AEC-Q200
Max Power Dissipation :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
450μm
Resistance :
1.3kOhm
Datasheets
ERA-3ARW132V
Panasonic ERA-3ARW132V
FIXED RESISTOR ERA-3A Series, Thin Film, 1.3kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C