ERA-3ARW123V
Mfr.Part #
ERA-3ARW123V
Description
RES SMD 12K OHM 0.05% 1/10W 0603
Automotive AEC-Q200
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±0.05%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Mounting Feature :
Resistance :
12kOhm
Packaging :
Cut Tape (CT)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
ERA-3ARW123V
Panasonic ERA-3ARW123V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 12kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C