ERA-3ARW122V
Mfr.Part #
ERA-3ARW122V
Description
RES SMD 1.2KOHM 0.05% 1/10W 0603
Packing Method :
TR, PUNCHED, 7 INCH
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
0603 (1608 Metric)
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.05%
Resistance :
1.2kOhm
JESD-609 Code :
e3
Construction :
Chip
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Mounting Feature :
ROHS3 Compliant
Datasheets
ERA-3ARW122V
Panasonic ERA-3ARW122V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 1.2kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C