ERA-3ARW113V
Mfr.Part #
ERA-3ARW113V
Description
RES SMD 11K OHM 0.05% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Depth :
800μm
Max Power Dissipation :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Contact Plating :
Tin
Power Rating :
100mW
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Height :
450μm
Lead Free :
Lead Free
Number of Terminations :
2
Mount :
Surface Mount
Construction :
Chip
Packing Method :
TR, PUNCHED, 7 INCH
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm