ERA-3ARW104V
Mfr.Part #
ERA-3ARW104V
Description
RES SMD 100KOHM 0.05% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Automotive AEC-Q200
Mounting Feature :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±0.05%
Resistance :
100kOhm
Published :
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Cut Tape (CT)
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
ERA-3ARW104V
Panasonic ERA-3ARW104V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 100kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C