ERA-3ARW102V
Mfr.Part #
ERA-3ARW102V
Description
RES SMD 1K OHM 0.05% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Construction :
Chip
0603 (1608 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Factory Lead Time :
12 Weeks
Mounting Feature :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thin Film
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Packing Method :
TR, PUNCHED, 7 INCH
Series :
ERA-3A
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.05%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Additional Feature :
STANDARD: IEC60115-8
Pbfree Code :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
1kOhm
Datasheets
ERA-3ARW102V
Panasonic ERA-3ARW102V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 1kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C