ERA-3ARB9532V
Mfr.Part #
ERA-3ARB9532V
Description
RES SMD 95.3KOHM 0.1% 1/10W 0603
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
REACH SVHC :
No SVHC
Max Power Dissipation :
100mW
Resistance :
95.3kOhm
Power Rating :
100mW
Depth :
800μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Automotive AEC-Q200
Lead Free :
Lead Free
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Packing Method :
TR, PUNCHED, 7 INCH
Height :
558.8μm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Military Standard :
Not
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated DC :
75V
Construction :
Chip
Mounting Feature :
Surface Mount
Datasheets
ERA-3ARB9532V
Panasonic ERA-3ARB9532V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 95.3kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C