ERA-3ARB9312V
Mfr.Part #
ERA-3ARB9312V
Description
RES SMD 93.1KOHM 0.1% 1/10W 0603
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
93.1kOhm
Packing Method :
TAPE, PUNCHED
Voltage - Rated DC :
75V
Feature :
Automotive AEC-Q200
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Metric) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
75V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
yes
Lead Free :
Lead Free
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Imperial) :
Surface Mount :
yes
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Mounting Feature :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Depth :
800μm
Power Rating :
100mW
Military Standard :
Not
Factory Lead Time :
12 Weeks
REACH SVHC :
No SVHC
Max Power Dissipation :
100mW
Construction :
RECTANGULAR
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height :
558.8μm
Datasheets
ERA-3ARB9312V
Panasonic ERA-3ARB9312V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 93.1kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C