ERA-3ARB913V
Mfr.Part #
ERA-3ARB913V
Description
RES SMD 91K OHM 0.1% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.1%
Surface Mount :
yes
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
91kOhm
Mounting Feature :
0603 (1608 Metric)
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
Chip
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Packaging :
Cut Tape (CT)
Pbfree Code :
Packing Method :
TR, PUNCHED, 7 INCH
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Ratings :
AEC-Q200
Working Voltage :
75V
Datasheets
ERA-3ARB913V
Panasonic ERA-3ARB913V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 91kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C