ERA-3ARB9092V
Mfr.Part #
ERA-3ARB9092V
Description
RES SMD 90.9KOHM 0.1% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Construction :
Chip
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
2
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Packing Method :
TR, PUNCHED, 7 INCH
Resistance :
90.9kOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±0.1%
Mounting Feature :
Surface Mount
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Additional Feature :
STANDARD: IEC60115-8
Working Voltage :
75V
Factory Lead Time :
12 Weeks
Datasheets
ERA-3ARB9092V
Panasonic ERA-3ARB9092V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 90.9kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C