ERA-3ARB822V
Mfr.Part #
ERA-3ARB822V
Description
RES SMD 8.2K OHM 0.1% 1/10W 0603
Packaging :
Cut Tape (CT)
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
8.2kOhm
Tolerance :
±0.1%
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
ERA-3ARB822V
Panasonic ERA-3ARB822V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 8.2kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C