ERA-3ARB753V
Mfr.Part #
ERA-3ARB753V
Description
RES SMD 75K OHM 0.1% 1/10W 0603
Construction :
RECTANGULAR
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Feature :
Automotive AEC-Q200
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
75kOhm
FIXED RESISTOR
Mounting Feature :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Published :
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W