ERA-3ARB7322V
Mfr.Part #
ERA-3ARB7322V
Description
RES SMD 73.2KOHM 0.1% 1/10W 0603
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
75V
Pbfree Code :
yes
Lead Free :
Lead Free
12 Weeks
Case Code (Metric) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
100mW
Height :
558.8μm
REACH SVHC :
No SVHC
0603 (1608 Metric)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Voltage - Rated DC :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Resistance :
73.2kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
2
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Max Power Dissipation :
100mW
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Mounting Feature :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Construction :
Chip
Datasheets
ERA-3ARB7322V
Panasonic ERA-3ARB7322V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 73.2kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C